X
تبلیغات
زولا

مقاله ای در رابطه با آموزش ویولن

پنج‌شنبه 21 بهمن 1395 ساعت 16:14

آموزش ویولن اینترنتی در سایت تخصصی آی ویولن


سلام

امروز قصد دارم مقاله ای در مورد آموزش ویولن ، مشکلات آموزش ویولن و سن مناسب برای یادگیری ویولن را بیان کنم

اول از همه کلمه ویولن به انگلیسی violin نوشته میشود و املای صحیح این کلمه ویولن میباشد که اکثر مردم به صورت ویولون مینویسند

ویولن یک ساز آرشه ای میباشد که به دلیل داشتم ارشه ای بلند توانایی اجرای آهنگ های بسیار زیبا را دارد

اما ساز ویولن بر خلاف داشتن ظاهری زیبا و وسوسه انگیز ساز بسیار سختی میباشد و یادگیری آن ملزم به داشتن علاقه زیاد ، پشتکار فراوان ، استعداد 

و تلاش بسیار زیاد است . بقیه مقاله را در ادامه مطلب مطالعه کنید 

 

اصولا موسیقی تاثیر بسیار زیادی بر ذهن انسان میگذارد و باعث میشود انسان روحی شاداب داشته باشد

بنابراین دانشمندان یادگیری موسیقی را به همه پیشنهاد میدهند ، حتی کودکان و افراد مسن


در اینجا قصد دارید مقاله ای را در رابطه با الزام یادگیری ویولن برای کودکان قرار دهیم :جدیدا مقاله ای در سایت تخصصی آی ویولن منتشر شده است با عنوان ( نواختن ویولن برای کودکان چه فوایدی دارد ؟ )

متن این مقاله به این صورت است :

براساس تحقیقات انجام یافته کودکانی که ساز ویولون می‌نوازند، چیزی بیشتر از موسیقی می‌آموزند! محققان تیم روانپزشکی کودک و نوجوان دانشگاه پزشکی ورمونت با بررسی نمونه های اسکن مغزی مربوط به 232 نفر از افراد 6 تا 18 ساله، دریافتند که آموزش موسیقی می‌تواند به بچه‌ها کمک کند تا توجه خود را متمرکز کنند، احساسات خود را کنترل کرده و اضطراب خود را کاهش دهند.

پروفسور جیمز هودزیاک، استاد روانشناسی و سرپرست مرکز کودکان، نوجوانان و خانواده دانشگاه ورمونت و همکاران وی از این پژوهش به عنوان بزرگترین تحقیق انجام شده در خصوص ارتباط میان نواختن موسیقی و رشد و تکامل مغز یاد می‌کند.

همزمان با رشد کودک، ضخامت کورتکس یا لایه بیرونی مغز تغییر می‌کند. در بررسی‌های قبلی، محققان با بررسی اطلاعات به دست آمده از MRI به این نتیجه رسیده‌ بودند که ضخامت یا نازکی کورتکس در ناحیه ویژه‌ای از مغز می‌تواند با میزان استرس و اضطراب فرد، مشکلات تمرکز حواس، رفتارهای خصومت‌آمیز و توانایی کنترل مسائل در کودکان در ارتباط باشد.

نواختن ویولن برای کودکان چه فوایدی دارد؟

محققان قصد داشتند دریابند که آیا یک فعالیت مثبت همچون نواختن موسیقی می‌تواند این شاخص‌ها را در کورتکس مغز تغییر دهد یا خیر.

تمرین موسیقی بر روی نواحی محرکه مغز تاثیر دارد، چرا که فعالیتی است که به کنترل و هماهنگی حرکات نیازمند است. این آموزش‌ها حتی بر نواحی از مغز که رفتار را تنظیم می‌کنند نیز تاثیر دارد.

به عنوان مثال، تمرین موسیقی، ضخامت کورتکس مغز را در نواحی مرتبط با عملکردهای اجرایی از جمله حافظه جاری، کنترل توجهات و برنامه‌ریزی برای آینده، تحت تاثیر قرار می‌دهد. آموزش موسیقی همچنین با ضخامت کورتکس مغز در نواحی که نقش مهمی در رفتارهای بازدارنده و کنترل احساسات دارند نیز دارای ارتباطات اساسی است.

این تحقیق در مجله the American Academy of Child & Adolescent Psychiatry به چاپ رسیده ‌است.

پس همانطور که در مقاله بالا خواندید آموزش ویولن به کودکان تاثیرات مثبت زیادی دارد


اما سوالی که پیش می آید این است که آموزش ویولن برای چه سنی مناسب است ؟

آموزش ساز  ویولن به هنرجویان در تمامی سنین امکان پذیر و ممکن است. کودکان می توانند به یادگیری ساز ویولن بپردازند ولی شروع کلاس آموزش ساز ویولن بهتر است پس از گذراندن و سپری کردن دوره آموزش موسیقی کودک (ارف) باشد.

نوجوانان و بزرگسالان هم  می توانند به یادگیری ساز ویولن بپردازند .آموزش موسیقی در هیچ سنی دیر نیست و علاوه بر اینکه بعنوان تفریح محسوب می شود، می تواند در  تقویت حافظه و توانایی های ذهنی، و هماهنگی چشم و دست نیز نقش اساسی داشته باشد.


پس همانطور که در این مقاله مطالعه کردید ویولن سازی بسیار زیبا است که یادگیری آن کمک بسیار زیادی به زندگی یک فرد میکند

به زودی مقالات بیشتری را در وبلاگ منتشر میکنیم

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.